Obóz policyjny pod Cichoniem…

W dniach 19- 23 maja uczniowie klas pierwszych o profilu policyjnym Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Słopnicach Górnych.
Zajęcia z młodzieżą prowadzili funkcjonariusze:

– Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – Oddział Prewencji, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z zakresu technik interwencji , środków przymusu bezpośredniego i działań operacyjnych,

– Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej – Placówka w Zakopanem: tematyka zajęć: ochrona granic wewnętrznych,

– Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych- zajęcia z pomocy przedmedycznej, gaszenie pożarów i rozwijanie linii gaśniczych.

Dodatkowo elementy szkolenia zachowania się w górach, udzielania pierwszej pomocy w trakcie wycieczek górskich, zjazdy na linach, realizowała Podhalańska Grupa GOPR w Rabce-grupa interwencyjna z Limanowej.

Grupa instruktorów będących nauczycielami naszej szkoły przeprowadziła zajęcia z zakresu sztuk walki, terenoznawstwo i strzelania z broni pneumatycznej.


Obok specjalistycznego szkolenia uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowo – rekreacyjnych na pływalni w Limanowej, poprawiali kondycję na porannych zaprawach i wycieczce na Mogielicę/1172m.n.p.m./, rywalizowali też w organizowanych na terenie obozowiska meczach piłki siatkowej.
W środę wraz z zaproszonymi gośćmi dyrekcją i nauczycielami Zespołu Szkół w Tymbarku, przedstawicielami władz gminy Tymbark i Słopnice, przedstawicielami instytucji wspierających pracę szkoły, oraz rodzicami zorganizowano „majówkę” – którą poprowadził dla nas ks. Bogdan Stelmach.
Mimo obaw o pogodę aura dopisywała cały czas, to pozwoliło zrealizować zaplanowane zajęcia zgodnie z założeniami i opracowanym wcześniej scenariuszem obozu.
Kadra obozu -Józef Banach, Lucyna Śliwa, Barbara Rakoczy, Halina Jurek, Janusz Pach, Krzysztof Przechrzta.

Skip to content