Szkoła policji w Katowicach

Grupa młodzieży Zespołu Szkół im KEN w Tymbarku z klas policyjnych, odwiedziła Szkołę Policji w Katowicach. W trakcie pobytu uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów policyjnych którzy na co dzień szkolą policjantów będących na różnego rodzaju kursach. Dla naszych uczniów zostały zorganizowane zajęcia praktyczne z interwencji policyjnych, technik operacyjnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dodatkowo młodzież zwiedziła bogato wyposażoną salę tradycji. Wszyscy zostali czynnie zaangażowani do wykonywania różnorodnych zadań które na co dzień spotykają funkcjonariusze będący na służbie. Mogli więc zabezpieczyć miejsce zdarzenia, dokonać oględzin i zebrać wszystkie możliwe pozostawione ślady. Każdy też mógł wykazać się znajomością udzielania pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach i zdarzeniach losowych ,łącznie z tymi które bezpośrednio zagrażają życiu, ponadto odpowiedzieć na pytanie czy widzę siebie w przyszłości w szeregach policji.

Skip to content