Pamięć o Wielkim Polaku

Jak co roku, drugiego kwietnia aby uczcić rocznicę śmierci Jana Pawła II, grupa młodzieży z tymbarskiego Strzelca, uczniowie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Samo-rządowego Gimnazjum pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzy-żem Papieskim zaciągnąć wartę honorową, oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXI rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego Strzelec OSW w Tymbarku oraz nieżyjących już strzelców ś.p mł insp. ZS Mieczysława Wawrzyniaka i ś.p. chor. ZS Piotra Dębskiego.
W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała wszystkich pełnią wiosny, piękną pogodą i bardzo dobrymi warunkami do uprawiania turystyki pieszej. Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu młodzieży była możliwość aby w skupieniu oddać cześć Wielkiemu Polakowi, który tak bardzo ukochał nasze góry i wielokrotnie wędrował szlakami zdobywając szczyt Mogielicy.

Skip to content