IX Finał Konkursu Pomysł na biznes w Powiecie Limanowskim

Dnia 9 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbył się IX Finał Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”. Organizowanie gali przypada w udziale tej szkole, która w poprzedniej edycji konkursu uzyskała Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Limanowskiego za wysoki poziom merytoryczny prac.
Uroczystość, swoją obecnością zaszczycili:
Pan Jan Puchała- Starosta Powiatu Limanowskiego
Pan Franciszek Dziedzina- Wicestarosta Powiatu Limanowskiego
Pan Józef Wojas- przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty
Pan Mieczysław Uryga- członek Zarządu Powiatu
Pan Józef Oleksy- Wiceprezes Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców
Pani Lidia Bugajska- przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Limanowej
Pani Elżbieta Petryla- Kierownik Biura Terenowego Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa z Nowego Sącza
Pani Izabela Smoleń- przedstawiciel Fundacji Rozwoju Regionalnego Rabka
Pan Stanisław Gorczowski- Dyrektor Wydziału Rozwoju i Gospodarowania Nieruchomościami
Pan Artur Krzak- Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu
Pani Justyna Tokarczyk- Kierownik Biura Promocji Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego
oraz Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego.
W konkursie brało udział 8 szkół ponadgimnazjalnych. Złożono 47 prac, z których wyłoniono najlepsze pomysły na działalność gospodarczą.
Celem konkursu, jak podkreślił w swoim wystąpieniu Pan Starosta Jan Puchała, jest promowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych. Młodzi ludzie powinni również samodzielnie poszukiwać informacji, jak prowadzić własną firmę i zdobywać wiedzę potrzebną do realizacji swoich planów biznesowych.
Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody i wyróżniła trzy prace. I miejsce dla pomysłu na Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Peletix” Mateusza Guzika i Marcina Wątroby z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. II miejsce za pomysł „Nowoczesne usługi sprzątające” Marii Juźkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej. III miejsce za pomysł na „HAPPY WEDDING” zdobyła Jolanta Jańczy z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.
Starostwo Powiatowe w Limanowej wyróżniło wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów dyplomami.
Najlepsze prace konkursowe zostały zaprezentowane publiczności zebranej na gali konkursu i nagrodzone brawami za innowacyjność, odwagę i sposób prezentacji.
Pani Jolanta Dunikowska- Wszołek Dyrektor Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku pogratulowała zwycięzcom udanych pomysłów i podziękowała wszystkim za przybycie.