Święto 16 BPD w Krakowie

Dnia 20 marca 2014 roku delegacja Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uczestniczyła w Święcie 16 batalionu powietrzno- desantowego w Krakowie. Jednostka ta sprawuje patronat nad klasami wojskowymi w naszej szkole. To żołnierze tego batalionu wraz z dowódcą Panem płk Danielem Różańskim uczestniczą w realizacji szkoleń na obozach.
Na uroczystościach obecni byli: przedstawiciel MON, dowódca 6 Brygady Powietrzno- Desantowej, zaprzyjaźnione jednostki wojskowe, rodziny żołnierzy poległych na misjach pokojowych oraz przedstawiciele władz i społeczności miasta Krakowa.
Obchody Święta 16 bpd rozpoczęły się mszą polową, po której nastąpiły przemówienia, wyróżnienie najlepszych żołnierzy jednostki oraz defilada pododdziałów.
Nasza szkoła reprezentowana była przez poczet sztandarowy, uczniów klas wojskowych IA, IIA i IIB oraz Panią Janinę Konieczną i Pana płk Jana Dominika.
Każde święto jednostki to wspomnienie tradycji, osiągnięć ale również czas na zadumę i wspomnienie o poległych żołnierzach.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie.

Skip to content