Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Dnia 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- święto państwowe ustanowione w 2011 roku.

W obchodach tej uroczystości w Limanowej uczestniczyli uczniowie klas mundurowych i poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku oraz członkowie Organizacji Społeczno- Wychowawczej Strzelec- Jednostka 2007 Tymbark.

Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Po Mszy Świętej, na rynku limanowskim odbył się Apel Poległych. Po apelu nastąpił przemarsz na cmentarz limanowski, gdzie nasi uczniowie złożyli znicz przy grobach poległych żołnierzy. Po oficjalnych uroczystościach w limanowskim domu kultury odbył się historyczny program edukacyjny Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci w wykonaniu Tadeusza Tadka Polkowskiego oraz koncert orkiestry Passionart, chóru mieszanego Canticum Jubileum oraz chóru chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Skip to content