Dzień Teatru

„Cóż to takiego teatrum ?
Jakżeby to waćpanu powiedzieć…
To jest takie miejsce, gdzie komedie grają
i skoki włoskie misternie wyprawiają.”
H. Sienkiewicz

W dniu 27 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Tymbarku uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Mottem akademii były słowa Stanisława Wyspiańskiego: „Teatr to świątynia sztuki – duszo przybywaj”.
Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością Pan Mieczysław Uryga – członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Kierownik Biblioteki Publicznej Pani Ewa Skrzekut oraz nauczyciele i uczniowie gimnazjum w Tymbarku, Piekiełku i Dobrej.
Program składał się z trzech części. Pierwsza to projekcja filmu, pokazująca tajniki pracy aktorów, ich wypowiedzi na temat warsztatu, refleksje autorów o roli teatru w społeczeństwie. Film wzbogacony muzyką, pokazywał efektownie wnętrza teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Część druga to spektakl zaprezentowany przez uczniów z Klubu Dobrej Książki, którzy wcielili się w postaci znane z dramatów Szekspira: czarownice, Makbet, Hamlet, Puk oraz Romeo i Julia. Całemu spektaklowi towarzyszyła muzyka, ciekawa scenografia i kostiumy aktorów. Część trzecia to „ Ty i ja – teatry to są dwa.” Był to krótki film z zajęć programowych związanych z profilem szkoły.
Korytarze szkoły udekorowano plakatami teatralnymi i zdjęciami ze spektakli Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

Skip to content