Manewry tymbarskich strzelców

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS ” Strzelec ” OSW w Tymbarku uczestniczyła w dniach 6-8 grudnia 2013 roku w obozie Przysposobienia Wojskowego / Obrony Cywilnej /. Uczniowie tymbarskiego gimnazjum razem z młodzieżą klas policyjnych i wojskowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku przez trzy dni odbyli wiele zajęć i ćwiczeń razem z instruktorami.

W pierwszym dniu obozu zajęcia przeprowadzono w masywie góry Łopień przy bardzo trudnych warunkach pogodowych / silny wiatr i intensywne opady śniegu /. Realizowane zagadnienia szkoleniowe to terenoznawstwo, budowa baz w górach w warunkach zimowych, przygotowanie posiłków w górach i zasady poruszania się w terenie górskim. Nadmienić należy, że były to zajęcia nocne.

W drugim dniu obozu Strzelcy wzięli udział w szkoleniu w Rabce, które przeprowadziła podhalańska grupa GOPR. W ostatnim dniu obozu zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu obrony cywilnej, obronności, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz samoobrony.

Komendantem obozu był z-ca dowódcy jednostki tymbarskiego Strzelca chor. ZS Tadeusz Rybka. Kadra instruktorska to: sierżant ZS Józef Banach, sierżant ZS Piotr Siembab, drużynowi ZS Stanisław Opach i Mariusz Odziomek.

Skip to content