Konkurs recytatorski

Dnia 27 lutego 2014r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs obejmuje cztery turnieje: recytatorski, wywiedzione ze słowa, jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Tegoroczni uczestnicy wzięli udział w kategorii turnieju recytatorskiego. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień artystycznych, budzenie wrażliwości na piękno literatury i języka ojczystego. Jury konkursu w składzie: Dyrektor ZS mgr Jolanta Dunikowska-Wszołek, mgr Beata Kumórkiewicz, mgr Dorota Dunikowska oceniając umiejętności interpretacji głosowej utworów literackich wyłoniło finalistów eliminacji :
I miejsce Izabela Trzaska IIa
II miejsce Sylwia Kostecka Ib
III miejsce  ex aeguo Ewa Bołoz Ib i Dawid Górecki IId
wyróżnienia :
Justyna Czachurska IIId
Dominika Pająk Ic
Patrycja Szubryt Id
Anna Tokarczyk IIId
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Laureaci wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Skip to content