Mickiewicz kontra Słowacki

14 stycznia 2014 roku uczniowie wszystkich klas drugich wraz z nauczycielami Panią Zdzisławą Odziomek, Panią Beatą Kumórkiewicz, Panią Dorotą Dunikowską oraz Panem Janem Dominikiem pojechali do Limanowskiego Domu Kultury. Celem naszej wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „ Mickiewicz kontra Słowacki”. W spektaklu występowali aktorzy z Polskiego Teatru Wrocławskiego. Przybliżyli nam oni twórczość dwóch wielkich pisarzy narodowych takich jak Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Przedstawili m.in. takie dzieła jak „Balladyna”, „Dziady cz.II”, „Romantyczność”. Ten spektakl różnił się od przeciętnych. Aktorzy w sposób zabawny przedstawili znane nam utwory, dlatego spektakl nie był nudny i stał się zrozumiały dla uczniów.

Beata Leśniak, klasa IId- profil bezpieczeństwo publiczne.

Skip to content