Byli pod krzyżem papieskim

Jak co roku dla uczczenia rocznicy śmierci Wielkiego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II grupa młodzieży z jednostki tymbarskiego „Strzelca 2007″ pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod Krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze.

W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas zimową aurą i bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi- mgła i intensywne opady śniegu. Trasa przejścia była bardzo ciężka i wyczerpująca, ale po kilku godzinach marszu wszyscy uczestnicy dotarli na szczyt. Zmęczenie nie przeszkodziło, by w skupieniu oddać cześć Wielkiemu Polakowi, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie był na Mogielicy.

Przed wyprawą na cmentarzu parafialnym w Tymbarku młodzież zapaliła znicze na grobach ś.p. Mieczysława Wawrzyniaka i Piotra Dębskiego -współzałożycieli reaktywowanej 2 kwietnia 1993 roku jednostki tymbarskiego Strzelca.

Skip to content