Maturzyści z wizytą na krakowskich uczelniach wyższych

Dnia 4 grudnia 2013 roku uczniowie klasy III e LO uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z ofertami edukacyjnymi wyższych uczelni. Uczniowie spotkali się najpierw z przedstawicielami Akademii Górniczo – Hutniczej, którzy przekazali im informacje na temat kierunków studiów, zasad rekrutacji oraz pracy uczelni wyższej. Po wykładzie maturzyści zeszli do podziemi w jednym z budynków AGH, gdzie mogli w doświadczalnej kopalni (obok sal wykładowych!) zobaczyć kombajny, chodniki górnicze oraz ścianę węglową.

Z zapasem ulotek i folderów z AGH uczniowie przeszli do budynku Uniwersytetu Pedagogicznego, gdzie w Instytucie Politologii spotkali się z jego Dyrektorem. Naszych maturzystów najbardziej zainteresował kierunek studiów- bezpieczeństwo wewnętrzne.

Ostatni punkt programu to seans filmowy w kinie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia drugiej części bestsellerowej trylogii „Igrzyska Śmierci”.

Skip to content