Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łososinie Górnej

Dnia 5 listopada 2013 roku w Łososinie Górnej rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach wzięła również udział delegacja naszej szkoły. Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku reprezentowali uczniowie klas drugich o profilu wojskowym.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, instytucji lokalnych, szkół i mieszkańców powiatu limanowskiego rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu, uczestnicy obchodów wraz z pocztami sztandarowymi oraz delegacjami szkół i instytucji przeszli do pobliskiego parku, gdzie znajduje się Pomnik Legionisty. W cokole pomnika od 2001 roku znajdują się urny z ziemią z Katynia, Monte Cassino oraz Cmentarza Orląt Lwowskich. W trakcie uroczystości umieszczono tam także urnę z ziemią ze zbiorowej mogiły z cmentarza w Porycku na Wołyniu.

Kwiaty pod Pomnikiem Legionistów złożyła Pani Dyrektor Jolanta Dunikowska- Wszołek w asyście uczniów, a Pan Pułkownik Jan Dominik miał zaszczyt złożyć urnę z ziemią z Katynia w cokole pomnika.

Uroczystość ta miała wymiar patriotyczny, a także wychowawczy. Podkreślana była wielokrotnie rola młodzieży, jako spadkobierców i kontynuatorów bogatej historii naszej Ojczyzny.

Skip to content