Niepodległościowe strzelanie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku i UKS Tymbark, na strzelnicy sportowej w Zespole Szkół zorganizowali zawody strzeleckie z broni pneumatycznej.

Celem zawodów było upamiętnienie 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa sportowego oraz popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych wśród młodzieży – mówi płk Jan Dominik, nauczyciel PW w Zespole Szkół, współorganizator zawodów.

W zawodach udział wzięły drużyny 5-osobowe dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych z Tymbarku i Piekiełka oraz reprezentacja tymbarskiego Strzelca.

Zawody, które prowadził instruktor strzelectwa sportowego Grzegorz Dziadoń, prezes UKS Tymbark stały na wysokim poziomie.

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

W grupie dziewcząt:

1. Izabela Klimek (68 pkt.) – Piekiełko
2. Julia Guzik (67 pkt.) – Piekiełko
3. Gabriela Smaga (67 pkt.) – Tymbark
4. Klaudia Opyd – Piekiełko
5. Małgorzata Wagner – Strzelec Tymbark.

W grupie chłopców:

1. Jakub Klimek (73 pkt.) – Piekiełko
2. Maciej Banach (72 pkt.) – Strzelec Tymbark
3. Filip Klimek (70 pkt.) – Piekiełko
4. Przemysław Natonek – Strzelec Tymbark
5. Jakub Natonek – Piekiełko

Drużynowo:

1. Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku
2. Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku
3. JS nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Tymbarku i Dyrekcję Zespołu Szkół, które wręczyli Jolanta Dunikowska-Wszołek, dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz dowódca tymbarskiego Strzelca mł. insp. ZS Robert Nowak.

Skip to content