Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, delegacja naszej szkoły uczestniczy w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu Dyrekcja szkoły, Nauczyciele i Uczniowie biorą udział w uroczystych Mszach Świętych w intencji Ojczyzny na Chyszówkach i w Tymbarku.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Chyszówkach mają zakres powiatowy. Każdego roku uczestniczą w nich przedstawiciele władz powiatowych ze Starostą Panem Janem Puchałą na czele, przedstawiciele władz gminnych, księża oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich o profilu wojskowym. Zaciągnęli oni honorową wartę przy pomnikach upamiętniających Marszałka Polski Edwarda Rydza- Śmigłego i Armię Krajową. W tym historycznym miejscu przeprowadzony został również Apel Poległych. Odczytał go Dawid Górecki, uczeń klasy drugiej o profilu bezpieczeństwo publiczne. W trakcie trwania uroczystości odbył się równie piękny i refleksyjny program artystyczny przygotowany przez uczniów ze szkoły podstawowej w Stróży. Wiersze i piosenki wprowadziły wszystkich uczestników w wyjątkowy nastrój tego listopadowego święta. Wymiar patriotyczny miało również kazanie, w trakcie którego mowa była o współczesnym patriotyzmie, o byciu Polakiem w naszej rzeczywistości. Wygłosił je kapelan wojskowy, porucznik Pułku Ułanów z Krakowa.

Udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości i innych świętach patriotycznych to już tradycja naszej szkoły. Dla uczniów jest to nie tylko swoista lekcja historii Ojczyzny, lecz również świadome uczestnictwo w życiu społecznym.

Skip to content