Święto 6 Brygady Powietrzno Desantowej

Dnia 4 października 2013 roku, w 70 rocznicę powstania Pierwszej Samodzielnej Brygady Powietrzno Desantowej w Szkocji, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach święta jednostki w Krakowie.

Na uroczystości obecny był sztandar naszej szkoły, zaś życzenia dla żołnierzy Brygady na ręce Dowódcy złożyli Pan płk Jan Dominik i mgr Grzegorz Dziadoń.

W obchodach Święta Jednostki uczestniczył Minister Obrony Narodowej, ponadto sześciu generałów i wiele osobistości z życia publicznego i politycznego. Został również zorganizowany tzw. piknik spadochronowy z wieloma interesującymi pokazami.

W tym uroczystym dniu, szczególną radość sprawiły również spotkania z żołnierzami 6 Brygady, absolwentami naszej szkoły. Cieszy nas fakt, że kontynuują oni tę drogę kariery zawodowej, którą zapoczątkowali poprzez naukę w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku.

Skip to content