Klasa policji w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

Dnia 23 października 2013 uczniowie dwóch klas pierwszych o profilu policyjnym wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Szkolenie zorganizowane na terenie Jednostki OP w Krakowie obejmowało elementy musztry wojskowej oraz udział w symulacji starcia oddziałów prewencji z grupą pseudokibiców. Uczniowie klas policyjnych mieli okazję nie tylko obserwować ćwiczenia oddziału policji, ale również wziąć czynny udział w pozorowanej interwencji.

Wyjazdy szkoleniowe, organizowane dla uczniów mają na celu zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką pracy służb mundurowych. Są również okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych w tego rodzaju pracy. Udział w zajęciach praktycznych przyczynia się również do wzrostu samodyscypliny i identyfikacji z wybranym profilem mundurowym.

Skip to content