Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy klas drugich o profilu wojskowym- Niedzica 2013

W dniach od 21 do 27 września 2013 roku został zorganizowany obóz szkoleniowy dla II klas o profilu wojskowym. Obóz ten był oparty o bazę mieszkalną Wojskowego Domu Wypoczynkowego w Niedzicy.

Od 23 do 27 września zajęcia prowadzone były przez instruktorów z 16bpd z następujących działów; wspinaczka po ścianie ,zajęcia taktyczne, szkolenie saperskie i łączność. Obóz rozpoczął się szkoleniem strzeleckim na strzelnicy kulowej w Limanowej. Następnym etapem w drodze do Niedzicy było zwiedzenie ruin zamku w Czorsztynie, przepłynięcie statkiem do Niedzicy i przejście do ośrodka. W niedzielę, prowadzeni przez przewodnika, wyszliśmy ze Sromowców Niżnych na Trzy Korony, a po zejściu przeszliśmy do zamku w Czerwonym Klasztorze w Republice Słowackiej. Nową formą szkolenia ze względu na obecność jeziora Czorsztyńskiego było pływanie w wyznaczonym miejscu na pontonach.

Każdy z uczestników obozu mógł wiele razy płynąć zarówno pontonem jak i wychodzić na specjalistyczną ściankę wspinaczkową. Szczególnymi zajęciami było szkolenie taktyczne prowadzone w terenie lesistym i połączone ze szkoleniem saperskim. 27 września, kończąc obóz pokonaliśmy turystyczny szlak w rejonie Szczawnicy wraz z Wąwozem Homole.

W obozie uczestniczyło 38 uczniów, wychowawcy klas: mgr Janina Konieczna, mgr Marta Jabrucka-Dyrek, oraz mgr Grzegorz Dziadoń i komendant obozu płk Jan Dominik.

Opracował płk Jan Dominik

Skip to content