Skoki spadochronowe Kielce 2013

Skoki spadochronowe dla uczniów klas o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku to „chleb powszedni”. W ciągu 12 lat do chwili obecnej młodzi skoczkowie z naszej szkoły oddali 1012 skoków, między innymi w Aeroklubach w Nowym Targu i Krośnie.

Również w tym roku, w dniach od 22 do 26 lipca wybrani uczniowie klas o profilu wojskowym uczestniczyli w obozie spadochronowym. Odbywał się on w Bielsku Białej i Aeroklubie Kieleckim. W tych miejscach 15 uczniów oddało 100 skoków. Rekordzistką jest Ewelina Syc, uczennica klasy IIIC LO, która oddała 12 skoków na dwóch różnych lotniskach.

Szkolenie spadochronowe i skoki zrealizowane były przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Departament Wychowania.

Dla wybranych uczniów naszej szkoły udział w obozie spadochronowym był nagrodą i wyróżnieniem.

Skip to content