Gala finałowa konkursu Mam haka na raka w Warszawie

W dniu 13 czerwca 2013 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Mam haka na raka”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy policyjnej: Katarzyna Kulig, Justyna Czachurska i Edyta Musiał, wraz z panią Justyną Bartusiak.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w czasie których uczniowie prowadzili kampa-nie społeczną dotyczącą profilaktyki czerniaka. Podjęte działania doprowadziły nasz zespół do finału. Jako jedyna szkoła z powiatu limanowskiego uczestniczyliśmy w uroczystej gali finałowej, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Wszystkie pomysły zespołów prezentujących swoje kampanie społeczne były bardzo ciekawe. Jednakże zwyciężyć mogła tylko jedna szkoła. Mimo, iż to nie nasz pomysł został wyróżniony nagroda główną, to sam udział w gali finałowej konkursu był niezapomnianym przeżyciem. Odbyła się ona w ATM studio, a prowadzona została przez Patrycję Kazadi. W gali uczestniczyło ponad 600 osób z całej Polski. Swoją obecnością finał konkursu uświetnił Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni. Ambasadorami programu „Mam haka na raka” byli: Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder oraz Liber. Występ tych artystów był wspaniałym zakończeniem gali finałowej.

Dzień poprzedzający uroczysty finał konkursu spędziłyśmy za zwiedzaniu Warszawy. Zobaczyłyśmy Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury oraz Stadion Narodowy. Po zmroku przeszłyśmy ulicami Starego Miasta, gdzie mogłyśmy wczuć się w klimat Starej Warszawy.

Dzięki naszemu zaangażowaniu w program przeżyliśmy wspaniałą przygodę i dziś już wiemy, że w przyszłym roku weźmiemy w nim udział i powalczymy o wygraną.

Skip to content