Wiwat Maj! Trzeci Maj!

W tym roku obchodzimy 222 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. To bardzo ważne wydarzenie dla każdego Polaka, dlatego istotnym zadaniem naszej szkoły jest wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotycznym.

Z tej okazji uczniowie klasy 2 LO d o profilu policyjnym pod kierunkiem pani Bogumiły Sułkowskiej przygotowali audycję przybliżającą społeczności szkolnej tragiczną historię naszego kraju w II połowie XVIII wieku. Młodzież w skupieniu wysłuchała programu słowno-muzycznego, który składał się z pieśni patriotycznych, wierszy wybitnych polskich poetów i historii Polski w tamtym okresie.

Tematem przewodnim audycji były słowa Jana Pawła II:
“Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera
i nie buduje swojej przyszłości …”

Dodatkowym walorem uroczystości była przygotowana przez panią dr Jolantę Gołąb-Kowalską gazetka tematyczna dotycząca tego święta.

Na zakończenie pani Dyrektor Jolanta Dunikowska-Wszołek zapowiedziała plan na nadchodzące dni.

Skip to content