Musztra paradna klasy IIc

W Nowym Sączu zorganizowano I Małopolski Przegląd Musztry Paradnej klas mundurowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIc których dowódcą była uczennica i dowódca klasy Klaudia Kapturkiewicz. Grupa ta była od 5 do 11 maja 2012 r. na obozie szkoleniowym, dlatego też nie było łatwo się przygotować.

Występowaliśmy w programie obowiązkowym i dowolnym. W ugrupowaniu dowolnym podjechaliśmy pojazdami a następnie wystąpiła pod Klaudii dowództwem drużyna karabinków a dowódcą drużyny szabli był Wojciech Skrobot. Na zakończenie oddawaliśmy honor – defiladę przed komisją i obecnymi wiedząc, że poszło dobrze.

Odjechaliśmy kolumną pojazdów, którą osobiście poprowadziłem. A w wyniku jak jest widać na filmie był taki, że zajęliśmy II miejsce na siedem reprezentowanych szkół. Wracając na bigos obozowy mogliśmy pochwalić się pucharem od Starosty Nowosądeckiego. Grupa ciężko pracowała i jestem dumny z tego wyniku.

Opracował: płk dypl inż. Jan Dominik

Skip to content