Młodzież na uroczystościach…

W minioną środę w ramach obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Miesiąca Pamięci Narodowej grupa uczniów z klas policyjnych i wojskowych wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach sadzenia „Dębów Pamięci” poświęconym żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym z Mszany Dolnej i z sąsiednich miejscowości, którzy zostali zamordowani przez NKWD w Twerze i Charkowie. Młodzież także uczestniczyła w odsłonięciu tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską z kwietnia 2010 roku.

W samo południe w kościele św. Michała Archanioła, proboszcz mszańskiej parafii wspólnie z księdzem ze Śnieżnicy oraz proboszczem parafii św. Józefa z Lubomierza, odprawili uroczystą mszę św. w intencji wszystkich pomordowanych w sowieckich łagrach. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się ulicami miasta w stronę parku, gdzie na obelisku została odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej a także sześć tabliczek z nazwiskami ofiar zamordowanych w Związku Sowieckim przez NKWD w 1940 roku. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, poświęceniu obeliska, zasadzeniu dębów, uczeń trzeciej klasy Jacek Bulanda odczytał uroczysty apel poległych. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Skip to content