Koncert Piotra „LUPI” Lubertowicza

W dniu 11 kwietnia br. mieszkańcy Internatu przy Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku wzięli udział w programie profilaktycznym – koncercie pt. „Egoiści” w wykonaniu Piotra Lubertowicza oraz jego przyjaciół.

Piotr „LUPI” Lubertowicz – to muzyk, gitarzysta, wokalista związany z polską sceną bluesowo-rockową. Gość i laureat wielu festiwali, w tym Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, jak też Inwazja Mocy RMF FM. Tworzył i koncertował z zespołami, takimi jak Nocna Zmiana Bluesa, Monkey Bussines, Chłopcy z Placu Broni, oraz nagrywa i koncertuje z ex wokalistą Dżemu – Jackiem Dewódzkim.

Muzyk opowiedział młodzieży o własnych przeżyciach z okresu walki z narkomanią i alkoholizmem. Mówił i śpiewał o tym jak nałóg niszczy to, co dla człowieka jest najcenniejsze, mianowicie rodzinę, pracę i wartości duchowe. Zwrócił uczniom uwagę na egoizm, który otacza nas każdego dnia, odniósł się również do wpływu mediów na życie młodego człowieka. Przytaczał wiele historii z życia wziętych, które pokazywały, jak chwila nieuwagi młodego człowieka może przekreślić spokojne dorosłe życie. Zrobił to w sposób prosty i dobitny, przeplatając swoje wypowiedzi śpiewem i grą swojego trio. W sposób bardzo realistyczny przedstawił drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie by wyjść z nałogu. „LUPI” to człowiek, któremu udało się zwyciężyć w walce z nałogami. Starał się uświadomić młodzieży, że nawet pierwszy kontakt z narkotykami może być śmiertelny. Przestrzegał by nie stwarzać sobie więzienia, z którego nie ma wyjścia.

Atmosfera koncertu, jaką wprowadzili muzycy oraz osobiste wypowiedzi, wywołały wiele refleksji i dyskusji wśród młodzieży, a kompozycje rockowe wykonywane w trakcie koncertu zachwyciły uczniów.

Mamy nadzieję, że to spotkanie, ta nietypowa lekcja profilaktyki, będzie dla młodych ludzi, stojących często przed wyborem: „brać czy być”, powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji.

Edyta Wojtyczka

Skip to content