Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Dnia 11 kwietnia uczniowie klas drugich brali udział w szkoleniu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia dla młodych kierowców i tych, którzy będą w najbliższym czasie ubiegać się o prawo jazdy prowadziła Pani psycholog z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno pieszych jak i kierowców jest szczególnie ważny w obecnych czasach, kiedy liczba nowych kierowców, a co za tym idzie również samochodów ciągle rośnie. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodym ludziom odpowiedzialności, którą ponoszą jako kierujących pojazdami. Uczniowie mogli również obejrzeć film przygotowany specjalnie dla młodych kierowców.

Zajęcia z Panią psycholog z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, było kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu „Szkoła promująca bezpieczeństwo”, który nasza szkoła realizuje w obecnym roku szkolnym pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Mamy nadzieję, że organizowane przez nas spotkania szkoleniowe i profilaktyczne przyczynią się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności oraz kształtowania obywatelskiej postawy naszych uczniów.

Skip to content