Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uczestnikami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” organizowany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przez Stowarzyszenie Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. W roku szkolnym 2012/2013 uczestnicy mogli brać udział w jednej z dwóch form konkursu:

1) teście konkursowym (w każdej kategorii wiekowej) opracowanym przy współpracy z wykładowcami Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2) konkursie prac indywidualnych w formie pisemnej (max. 10 kartek A4) lub albumowej na temat: „Przewodnik historyczny po moim Regionie”.

W roku szkolnym 2012/2013 w Konkursie Historycznym „Krąg” wzięły udział trzy osoby z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Są to: Katarzyna Mamak (klasa II a LO), Aleksandra Pranica (klasa II e LO), Michał Panuś (I a LO). W konkursie prac indywidualnych wzięły udział dwie uczennice. Katarzyna Mamak opracowała piękną pracę albumową pt. „Limanowa w świetle barw”. Aleksandra Pranica przygotowała także ciekawą pracę albumową pt. „Powiat suski w świetle barw”. Prace zostały wysłane do Organizatora Konkursu (do Grodziska Mazowieckiego) w dniu 28 listopada 2012 roku. Michał Panuś weźmie udział (w 2013 roku) w teście konkursowym opracowanym przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Test będzie składał się z pytań z zakresu najważniejszych, przełomowych wydarzeń w historii Polski. W teście będą także umieszczone pytania dotyczące historii zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników. W teście zostaną również uwzględnione pytania dotyczące dziejów Regionu.

Życzymy sukcesów uczestnikom Konkursu!

Opracowała: Jolanta Gołąb-Kowalska

Skip to content