Z wizytą w Krakowie

27 listopada 2012 r. klasy IIa i II b zwiedzały Kraków. Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu “Mój rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Bohaterstwo, szczerość i oddanie rodzinie to tematyka tego filmu. Cisza podczas seansu świadczyła, że film trafił chyba do myśli młodzieży i pozostanie w pamięci.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Collegium Maius. Mieliśmy przyjemność zwiedzić m.in.: Librarię – dawną bibliotekę uniwersytecką, Aulę Jagiellońską, Stuba Communis – dawną izbę zebrań i jadalnię profesorów. Miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie – godne polecenia.

Ostatnią częścią naszej wyprawy była kręgielnia. Przez dwie godziny młodzież mogła zaprezentować swoje umiejętności, jak również zrelaksować się po całym dniu.

Był to dzień nie tylko wyczerpujący, ale przede wszystkim pełen niezapomnianych wrażeń.

Skip to content