Wycieczka do Krakowa

Dnia 07 listopada 2012 r. odbyliśmy wycieczkę do Krakowa, której celem było odwiedzenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz obejrzenie spektaklu pod tytułem „Kordian”.

Teatr im. Juliusza Słowackiego jest jednym z najstarszych zabytków. Gdy weszliśmy do teatru, dech nam zaprało w piersi! Wystrój był iście królewski! W tak pięknym wnętrzu każdy poczuł się magicznie. Masywne złote zdobienia, wspaniała kurtyna, piękne balkony oddzielone filarami, a nad głowami ogromny żyrandol z małych kryształków!

Spektakl okazał się trudny i niezrozumiały, ale tylko dla tych, którzy nie przeczytali lektury.Jednak na większości z nas sztuka wywarła ogromne wrażenie. Świetna gra aktorów, niesamowity nastrój i dynamika powodowała, że wpatrywaliśmy się w scenę jak zaczarowani. Zachwyciła nas szczególnie gra Grzegorza Mielczarka, który wcielił się w rolę tytułowego Kordiana.

Po spektaklu pogoda co prawda nie zachęcała do spacerowania po Krakowie, ale mieliśmy ciągły niedosyt wrażeń. W wesołych nastrojach udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego. I tym razem się nie rozczarowaliśmy. Piękne wnętrze, dookoła same maszyny powietrzne sprzed wielu lat, te nowsze i te starsze, duże i małe, każde z osobna mające jakąś niepowtarzalną historię wprowadzającą zwiedzającego w zachwyt. Dodatkową atrakcją okazał się start śmigłowca policyjnego z płyty znajdującej się obok muzeum.

Po udanej wizycie w muzeum, zmęczeni, lecz szczęśliwi, wspominając miniony dzień, wracaliśmy do domu / internatu, gdzie czekał na nas ciepły obiad połączony z kolacją.

Klasy policyjne II LO d, e

Skip to content