Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łososinie Górnej

7 listopada 2012 r. dwudziestoosobowa grupa JS 2007 Strzelec wraz z pocztem sztandarowym szkoły uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych w Łososinie Górnej. Po uroczystej Mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny odbył się apel poległych, a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Legionistów upamiętniającym wymarsz w 1914 roku 29 strzelców z terenów Limanowszczyzny do Krakowskich Oleandrów, gdzie formowały się Legiony Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie trzymali warty pod pomnikiem, a Pani Dyrektor Jolanta Dunikowska-Wszołek złożyła kwiaty pod pomnikiem Legionistów. Kompanię honorową wystawiła nasza jednostka patronacka 16bpd, którą dowodził kpt. Adam Dobkowski. Na uroczystości był obecny Komendant JS Strzelec pan Robert Nowak, pani dyrektor Jolanta Dunikowska-Wszołek, Krzysztof Przechrzta i płk Jan Dominik.

Opracował: płk Jan Dominik

Skip to content