Młodzież Zapobiega Pożarom

To temat ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Eliminacje gminne zorganizowano w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku.

Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej – mówi druh Zbigniew Kaptur, komendant gminny strażaków.

Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy pisemny test składający się z 40 pytań, który pozwolił wyłonić po pięciu finalistów w każdej grupie wiekowej. W drugim etapie uczestnicy odpowiadali na 5 pytań zawartych w losowanych zestawach.

Damian Siatka, Przemysław Pierzga i Krzysztof Krupa, uczniowie III klasy pożarniczej z naszej szkoły zdobyli pierwsze trzy miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Po dwie osoby z każdej grupy wiekowej reprezentować będą Gminę Tymbark w eliminacjach szczebla powiatowego.

Komisji sędziowskiej przewodniczył st. kpt Robert Janczy z KP PSP w Limanowej. Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tymbarku, OSP Tymbark oraz druh Dariusz Molek, który przygotował pytania konkursowe.

Nagrody zwycięzcom wręczali st kpt. Robert Janczy i druh Zbigniew Kaptur, komendant gminny strażaków, a ich fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, PZU Inspektorat w Limanowej, POT Warszawa, OSP Tymbark. Smaczny posiłek dla uczestników turnieju ufundował Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tymbarku.

Skip to content