Lekcje ze Strażą Graniczną

W Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku Karpacki Oddział Straży Granicznej Placówka w Piwnicznej rozpoczął cykl spotkań z młodzieżą pierwszych klas LO o profilu policyjnym. Pierwsze zajęcia z uczniami w dniu 28 listopada poprowadził sierż. sztab. SG Wojciech Dobosz.
Licealiści nasi mieli w tym dniu okazję zapoznać się ze specyfiką służby, a także z zadaniami jakie wykonuje Straż Graniczna po wejściu do strefy Schengen.

Zdaniem prowadzącego, młodzież była zainteresowana zajęciami, zadając wiele pytań. Następne spotkanie z funkcjonariuszami odbędzie się za dwa tygodnie.

Szkolenie naszych uczniów jest możliwe, dzięki przychylności komendanta Placówki w Piwnicznej ppłk. SG Adama Jopka, oraz dobrej współpracy pomiędzy Karpackim Oddziałem Straży Granicznej, a naszym Zespołem Szkół.

Skip to content