Święto Drzewa w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku

W październiku w naszej szkole już po raz kolejny obchodziliśmy Święto Drzewa. Tym razem uczniowie klasy II o profilu pożarniczym wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa w Limanowej posadzili 30 świerków. Pan Leśniczy w trakcie prac służył fachową poradą, a także opowiedział wiele ciekawych „leśnych historii”.

Sadzenie drzew z okazji Święta Drzewa stało się już naszą szkolną tradycją i możemy pochwalić się już ok. 200 zasadzonymi drzewami, które upiększają teren wokół szkoły wzbogacając i odświeżając stary piękny drzewostan.

Staraliśmy się, aby akcja sadzenia drzewek miała jak najszerszy aspekt edukacyjny, więc wykonaliśmy na tablicy gazetkę przypominającą całej społeczności szkolnej o obchodzonym święcie.

Dumnie patrzymy na rosnące drzewka i już dzisiaj deklarujemy udział w kolejnej edycji Święta Drzewa.

Skip to content