Obóz szkoleniowo-kondycyjny klasy pożarniczej w Kościelisku

Ćwiczyli sprawność i kondycję…

Grupa uczniów III klasy pożarniczej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku w dniach od 10 do 14 września 2012 r. przebywała Kościelisku na tygodniowym obozie kondycyjno-szkoleniowym.

W trakcie pobytu młodzież realizowała zajęcia:

· łączność w akcjach ratowniczo-gaśniczych

· taktyka działań ratowniczo-gaśniczych,

· praca na sprzęcie ratowniczym i ewakuacyjnym,

· ratownicze zestawy hydrauliczne i pneumatyczne,

· sprzęt do ograniczania i usuwania rozlewisk i substancji niebezpiecznych.

· ratownictwo drogowe

Ponadto odbyła dużą ilość szkoleń praktycznych w terenie na różnego rodzaju ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez druhów instruktorów Straży Pożarnej z PSP Zakopane i OSP Kościelisko.

Ważną rzeczą w programie obozu była poprawa kondycji fizycznej wszystkich, poprzez piesze wędrówki po stokach Gubałówki, Butorowego Wierchu, odwiedzanie ciekawych miejsc Zakopanego a także codzienne poranne zaprawy po Kościelisku z przepięknymi widokami na Tatry.

Piękna pogoda towarzyszyła młodzieży również podczas wyprawy w góry z cudownymi widokami, mieniących się kolorami tęczy, zboczy i dolin Tatr Zachodnich. Trasa wycieczki biegła z Doliny Chochołowskiej przez Trzydniowiański i Kończysty Wierch na Starorobociański Wierch (2176 m.n.p.m.) i z powrotem przez Ornak, przełęcz Iwanicką do doliny Kościeliskiej z przerwą na kawę i odpoczynek w schronisku na Hali pod Ornakiem.

Kadrę obozu stanowili, mgr Józef Banach, kpt. Wojciech Frączek, mgr Małgorzata Kulig.

Skip to content