Obóz pod Tokoniem

W dniach 28 maja – 01 czerwca 2012 uczniowie klas pierwszych o profilu: bezpieczeństwo publiczne i pożarnictwo uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Słopnicach Górnych. Program obozu przewidywał realizację zajęć z funkcjonariuszami policji, Straży Granicznej i straży pożarnej.
Zajęcia z uczniami prowadzili funkcjonariusze:

  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – Oddział Prewencji,
  • Komendy Powiatowej Policji w Limanowej,
  • Karpackiego Oddziału Straży Granicznej – placówka w Piwnicznej,
  • Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej
  • oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych i Tymbarku.

Dodatkowo elementy szkolenia w zakresie ochrony osób realizowali przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego Indywidualnego z Krakowa.

Obok specjalistycznego szkolenia uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowo – rekreacyjnych na pływalni w Limanowej, wycieczce na Tokoń – Cichoń, rywalizowali też w organizowanych na terenie obozowiska meczach piłki siatkowej.

W środę 30 maja wraz z zaproszonymi gośćmi z Zespołu Szkół w Tymbarku, przedstawicielami władz gminy Tymbark i Słopnice oraz rodzicami zorganizowali „majówkę” – którą poprowadził dla nas katecheta ks. Marek Konieczny a później grilla z pieczeniem kiełbasek.

Mimo obaw o pogodę aura dopisywała niemal cały czas, co pozwoliło zrealizować zaplanowane zajęcia, a obóz mimo poobcieranych pięt i stóp uznać za bardzo udany, do czego obok instytucji wspierających przyczyniła się także Dyrekcja i kadra Zespołu Szkół w Tymbarku: komendant – mgr Józef Banach, mgr Krzysztof Przechrzta, mgr Anna Mizgała, mgr Bogumiła Sułkowska, mgr Halina Jurek, kpt Wojciech Frączek oraz ST. Sierż. Janusz Pach.

Skip to content