Klasy policyjne na obozie szkoleniowym w CSP w Legionowie

Kolejny już raz w okresie zimowym młodzież klas policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku przebywała na dwóch tygodniowych obozach szkoleniowych w Centrum Szkolenia Policji (CSP) w Legionowie pod Warszawą. Dzięki życzliwości Komendanta Szkoły, zaangażowaniu instruktorów, a także dzięki zaprzyjaźnionej szkole w Dębe, uczniowie przez tydzień mogli zgłębiać i poznawać tajniki pracy w policji, specyfikę służby, oraz przejść cykl szkoleń praktycznych obejmujących:

  • techniki interwencji,
  • stosowanie środków przymusu bezpośredniego,
  • rodzaje broni i zasady jej użycia,
  • musztrę,
  • techniki samoobrony (Krav Maga, Judo, Boks),
  • techniki posługiwania się pałką typu tonfa,
  • techniki strzeleckie z wykorzystaniem „trenażera strzeleckiego”.

Wszystkie zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych policyjnych instruktorów z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Uczniowie odwiedzili także centrum dowodzenia, różne sale do treningów, zajęć sportowych, nową strzelnicę a także odbyli trening zajęć z boksu razem z sekcją CSP i w profesjonalnej sali z ringiem.

Aby uatrakcyjnić wyjazd wszyscy udali się w Góry Świętokrzyskie zwiedzając klasztor Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu, wystawę misyjną, kryptę, kościół i kaplicę Oleśnickich, w której są relikwie z Drzewa Krzyża Chrystusowego.

W piątek wieczorem było zwiedzanie Warszawy, film w Multikinie, podziwianie świątecznego oświetlenia ulicy Nowy Świat, Krakowskiego Przedmieścia i Placu Zamkowego.

Na zakończenie natomiast, w sobotę, odbyła się bardzo pouczająca i absorbująca wszystkich lekcja historii w muzeum Powstania Warszawskiego.

Opracował: Józef Banach