Sztuki walki tymbarskich Strzelców       

Tymbarscy Strzelcy z klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku   podczas kontrolowanego sparingu na sali gimnastycznej w miejscowej szkole wykorzystywali poznane na zajęciach techniki zadawania ciosów nogami i rękami z użyciem rękawic, ochraniaczy tułowia i ochraniaczy głowy.

        – Strzelcy poprzez systematyczne ćwiczenia doskonalą swoje umiejętności  w walce wręcz – mówi mł. insp. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w Jednostce Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku, instruktor taekwondo / 4 dan /.

          Sparing to forma treningu, w którym dwóch zawodników mierzy się ze sobą na określonych dla danego sportu czy sztuki walki zasadach. Czyli innymi słowy pojedynek. Sparingi są nieodłącznym elementem sportów i sztuk walki. To poniekąd sprawdzenie technik i umiejętności zdobytych na treningu i przeniesienie ich do realnej walki – użycie ich w praktyce – podkreśla Stanisław Opach.

          Dzięki wsparciu sponsorów Strzelcy wzbogacili się o kolejnych kilka par rękawic.

Skip to content