London Week

W dniach 05.12 – 09.12 2022r. w Naszej Szkole odbył się tygodniowy konkurs „London Week”.

Konkurs realizowany był z wykorzystaniem materiałów firmy „Didacto”, która zajmuje się organizacją ogólnopolskich projektów językowych i szkoleń.

Przez cały tydzień trwania konkursu, uczniowie zaznajamiali się z najciekawszymi faktami o mieście Londynie oraz poznawali najciekawsze miejsca związane z jego historią. Technicznie konkurs polegał na skanowaniu kodów QR, czytaniu informacji przedstawianych na gazetce oraz oglądaniu filmów. Przez 5 dni uczniowie mogli podziwiać wystawę ,,Londyn jakiego nie znacie” przygotowaną przez nauczycielki języka angielskiego Panią Bogusławę Joniec oraz Panią Joannę Janota.

Konkurs był nietypowy i innowacyjny ze względu na swoją formę.  Jak podkreślają organizatorki „musiało być nietypowo i ciekawie, ponieważ zależało nam na rozbudzeniu ciekowości naszych uczniów”.

Finał konkursu odbył się w piątek 9.12.2022 i towarzyszyły mu silne emocje. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 14 pytań dotyczących informacji, które publikowane były w ciągu minionego tygodnia, liczył się czas i poprawność odpowiedzi. Były ogromne emocje, adrenalina, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na ostateczne wyniki musimy jednak jeszcze poczekać.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w związku z tym organizatorzy nie wykluczają kolejnej jego edycji.

Bogusława Joniec, Joanna Janota

Skip to content