100 lat temu urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – patron roku 2021

W piątek 22 stycznia minęła 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety pokolenia wojennego, zwanego pokoleniem Kolumbów, jednego z najwybitniejszych polskich twórców.

Wiele ciekawych informacji można znaleźć na stronie Polskiego radia (link poniżej), które z okazji setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przypomina związane z nim nagrania z archiwum Polskiego Radia – opowieści członków jego rodziny, przyjaciół i znajomych, żołnierzy i kolegów z konspiracji, a ponadto wypowiedzi biografów oraz znawców literackiego dorobku twórcy.

Można też włączyć RADIO BACZYŃSKI, by posłuchać poddanych wokalnej interpretacji wierszy znakomitego poety. W Radiu Baczyński takich piosenek znajdziemy ponad sto dwadzieścia!

https://baczynski.polskieradio24.pl/

Skip to content