Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada  to rocznica  odzyskania  Niepodległości  utraconej  przez naszą Ojczyznę  na 123 lata.  Na  jej  odzyskanie  złożył  się  wspólny  wysiłek  naszych  przodków, którzy  podjęli  różnorodne działania, aby  przywrócić  niepodległą  Polskę. Dzięki  ich  walce  w  zbrojnych  powstaniach,  działalności  konspiracyjnej,  zabiegom dyplomatycznym, wspólnym  trudem, uporem  i  ofiarnością  doprowadzili  do tego, że wolność wybuchła … w listopadowy dzień … gdy zakończyła się krwawa I wojna światowa …  a do  Warszawy  wrócił  z  Magdeburga  brygadier  Józef Piłsudski,  któremu Rada Regencyjna najpierw  oddała  władze nad wojskiem, następnie  przekazała Mu  pełnię  władzy ustanawiając go  Naczelnikiem  Państwa  i  wtedy powstała II Rzeczpospolita  –  suwerenna i niepodległa.

Kiedy  dzisiaj  obchodzimy  Narodowe  Święto  Niepodległości, i celebrujemy 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości w  wolnej  Polsce  musimy  pytać:  czym  dzisiaj  jest  współczesny  patriotyzm?  Owa  bezinteresowna  miłość  do  Ojczyzny  okazywana:
– znajomością  naszej  historii  i  jej  Bohaterów,
– szacunkiem  dla  narodowych  barw,  symboli,  tradycji  i  kultury,
– znajomością  literatury  narodowej,
– i udziałem w uroczystościach patriotycznych,
– dbałością  o  piękną  ojczystą  mowę i przyrodę,
– naturalne  środowisko,
– szacunkiem  dla  drugiego  człowieka,
– i umiejętnością  okazywania  pomocy potrzebującym i słabszym
– a także  codziennym  solidnym  wypełnianiem  swoich  obowiązków ucznia,  dzięki,  którym budujemy własną  osobistą przyszłość   i  pomyślność  naszej  Ojczyzny.

Obecna  sytuacja  – stan epidemii wymaga od Nas także respektowania wymogów sanitarnych, które mają przyczynić się do bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich, rodziców, dziadków.

W naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości zawsze było uroczyście obchodzone.  Wspomnijmy nasze uroczystości i ich niepowtarzalną atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Narodowe Święto Niepodległości – Chyszówki 2019

Narodowe Święto Niepodległości – Chyszówki 2018

Narodowe Święto Niepodległości – Chyszówki 2017

Ślubowanie w rocznicę Odzyskania Niepodległości 2019

Obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości

Jolanta Dunikowska-Wszołek
Dyrektor Zespołu Szkół

Skip to content