Szkolenie z ratownictwa górskiego z Państwową Strażą Pożarną

W związku z cyklem szkoleń dla uczniów klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku, instruktorzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przeprowadzili w dniu 20 lutego 2019 roku szkolenie z ratownictwa górskiego. Zaprezentowali podstawowe techniki alpinistyczne, wykorzystywane przez straż pożarną, zasady ratowania osób zaginionych w górach oraz omówiono sposoby ewakuacji ludzi z kolejek linowych i działań ratowniczych na lawiniskach.

Uczniowie klasy I b wojskowej już po raz drugi uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy PSP. Dnia 13 lutego wzięli oni udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym profilu na Facebooku.

Skip to content