Szkolenie ze Strażą Graniczną

W dniu 29 stycznia 2019 roku w Tymbarku funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu przeprowadzili dla młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku pierwsze w tym roku zajęcia szkoleniowe, w których udział wzięło ponad 30 strzelców.

Zasady poruszania się w budynkach, przeszukiwanie pomieszczeń to jedne z tematów ćwiczeń praktycznych zorganizowanych w budynku Internatu Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

W zajęciach udział wzięli Strzelcy będący uczniami klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN oraz tymbarskie Orlęta ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

Zajęcia prowadzone pod okiem instruktorów Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG w Nowym Sączu cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży strzeleckiej. Realizacja tego przedsięwzięcia szkoleniowego w jednostce tymbarskiego Strzelca była możliwa dzięki pomocy Komendanta KaOSG płk. SG Stanisława Laciugi oraz por. SG Jacka Lutego, którym młodzież składa serdeczne podziękowania.

Skip to content