Grudzień w Bibliotece

Mikołajkowe rozgryweczki w krzyżóweczki
W mikołajkowych rozgryweczkach udział wzięło 10 chętnych. Nagrodą były oczywiście czekoladowe mikołaje. A najszybciej krzyżówkę rozwiązał duet z 2 B – Gabrysia i Klaudia. Gratulacje!!! Kolejne rozgryweczki już w styczniu.

„Kosmiczne hobby braci Bożyńskich” – wystawa
Bracia Bożyńscy: Filip i Wiktor są fanami „Gwiezdnych wojen”. Nie potrafią powiedzieć ile razy oglądali już gwiezdną sagę, ale naprawdę wiedzą o niej wszystko albo prawie wszystko. Na wystawie prezentowali kolekcję figurek „Star Wars”. Pierwszą figurkę dostał starszy z braci – Filip – od Mikołaja trzy lata temu i była to figurka Generała Grives’a. Obecnie ich kolekcja liczy już 25 figurek a chłopcy już planują kolejne zakupy. To hobby jest raczej kosztowne. Cena jednej figurki waha się od 100-200 złotych. Dla osób jeszcze nie pracujących (starszy z braci Filip jest studentem a Wiktor jest uczniem naszego liceum a dokładnie klasy mundurowej) takie hobby to nie lada wyzwanie. Bracia chętnie opowiadają o swojej pasji. Podczas spotkań z uczniami w bibliotece, czy to podczas lekcji, czy na przerwach, Wiktor chętnie opowiadał o rodzinnej kolekcji, odpowiadał na pytania i prezentował swoją kolekcję.

„Niech moc będzie z Wami” – kosmiczny konkurs
Do Kosmicznego Konkursu zgłosiło się 5 uczniów: Mariusz Włodarczyk (1 B), Mateusz Aksamit (2 C), Gracjan Depka (2 C), Bartek Zając (2 C) i Grzesiek Żurek (2 B). Wszyscy chłopcy są fanami „Star Wars”. Chłopcy musieli rozwiązać test składający się z 47 pytań, które ułożyli specjaliści od „Gwiezdnych Wojen” – bracia Bożyńscy. Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas szkolnej Wigilii, a nagrody wręczyli Lord Darth Vader i księżniczka Leia. Pierwsze miejsce zajęli: Mateusz Aksamit i Mariusz Włodarczyk, miejsce drugie zajął Grzesiek Żurek, trzecie – Bartek Zając, a miejsce czwarte – Gracjan Depka.

GRATULUJEMY!!!

Skip to content