Obóz szkoleniowo – wypoczynkowy w 16 BPD w Krakowie

Jak co roku, w dniach od 25 czerwca do 4 lipca 2018, kolejne roczniki adeptów wojskowości wyjechały na obóz szkoleniowy do jednostki patronackiej – 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie. Szkolenie przeprowadzone zostało w dwóch etapach: pierwszy tydzień na bazie 16 bpd i strzelnicy „Pasternik”, obejmował szkolenie spadochronowe, taktyczne, chemiczne, saperskie, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz strzelanie z pistoletu i karabinów z różnych postaw. Ostatnie trzy dni obozu młodzież spędziła w Dolinie Kobylańskiej, gdzie uczestniczyła w szkoleniu wspinaczkowym. Obejmowało on między innymi poznawanie węzłów, uprzęży wspinaczkowej, zasad bezpieczeństwa, technik linowych – przejść tzw. Pałkiewiczem i mostem linowym oraz wspinaczkę skałkową.
9 obozowych dni szybko minęło, na szczęście nie było kontuzji i urazów, więc szkolenie przebiegało bez przeszkód, a młodzież mimo dużego zmęczenia fizycznego, zadowolona wróciła do domów na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

W czasie wolnym od zajęć szkoleniowych młodzież zwiedziła Muzeum Lotnictwa w Nowej Hucie, Ogród Doświadczeń i Muzeum Inżynierii. Uczniowie odbyli również wycieczkę do Ojcowa oraz na Kopiec Kościuszki w Krakowie.

Wyrazy wdzięczności należą się Dowódcy i instruktorom 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie, za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć: szkolenie w 16 bpd , wspinaczka skałkowa w Dolinie Kobylańskiej.

Skip to content