Młodzież na szlakach papieskich

W dniach 23-25 maja 2018 roku młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN i „Strzelca 2007″ z Tymbarku uczestniczyła w kolejnej edycji Gwiaździstego Zlotu Turystycznego szlakami Świętego Jana Pawła II. Ideą przewodnią zlotu co roku jest propagowanie miłości, przyjaźni, umiłowania czynnego wypoczynku, obcowania z przyrodą oraz integracji środowisk, do czego zawsze nawoływał papież Polak. W tym roku zlot obywał się na trasach turystycznych, w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Radziejowej. Wśród licznych atrakcji zaplanowanych dla uczestników przewidziano między innymi: wejście na przełęcz Gromadzką na Obidzy, wyjście na Niemcową, Kicarz, biwak w Piwnicznej- Zdroju, konkurs piosenki turystycznej, gry, zabawy z ogniskiem i dyskoteką na polu namiotowym. W czwartek o 19.00 w kościele parafialnym w Piwnicznej odbyła się Msza święta, której przewodniczył biskup tarnowski Stanisław Salaterski. Na uroczystym zakończeniu w piątek organizatorzy wręczyli uczestnikom dyplomy i nagrody. Organizatorami Zlotu byli: Kolejowy Klub Wodny z Krakowa, Miasto i Gmina Piwniczna –Zdrój , Instytut Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego. Całą imprezę Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Skip to content