I miejsce w II Ogólnopolskim wieloboju strzeleckim pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego

W dniu 9 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły odnieśli zwycięstwo w II Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Zawody zostały zorganizowane przez II Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Krakowie.
Generał Bronisław Kwiatkowski to osoba szczególnie ważna dla naszej szkoły. W 1999 roku, kiedy powstały klasy wojskowe w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku, to właśnie gen. Kwiatkowski wyznaczył na ich jednostkę patronacką 16 batalion powietrznodesantowy im. gen. Mariana Zdrzałki w Krakowie.
Podczas turnieju strzeleckiego naszą szkołę reprezentowali: Kacper Gromala, Marcin Limanówka oraz Grzegorz Wąsowicz. Opiekunem drużyny był płk Jan Dominik. Strzelanie odbywało się w grupie szkolnej oraz żołnierzy zawodowych i stowarzyszeń.
Naszym uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content