Cała Polska czyta dzieciom

W ramach obchodów XIV Tygodnia Bibliotek młodzież z ZS im. KEN przeprowadziła akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W środę, 10 maja, uczniowie klasy 2C- Kinga, Iwona, Sławosz, Adrian i Kacper , czytali bajki swoim młodszym kolegom ze szkoły podstawowej. Była to już kolejna wizyta licealistów w tymbarskiej podstawówce. Dzięki współpracy bibliotekarek: Pań Ireny Zwierczyk i Lucyny Woźniak oraz przychylności dyrektora szkoły Pana Marka Sawickiego, kilka razy w roku odbywają się takie spotkania z książką. Licealiści najpierw czytają teksty wybrane przez panie bibliotekarki, a potem zadają dzieciom pytania dotyczące poruszanej w nich problematyki. Tym razem pytali o zasady dobrego zachowania, zdrowe odżywianie oraz szacunek do otaczającej nas przyrody. Zarówno dzieciakom, jak i licealistom, te spotkania sprawiają dużo radości i chętnie biorą w nich udział.

Skip to content