Niepodległościowe strzelanie

Na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku dla uczniów szkół podstawowych z Tymbarku, Piekiełka, Skrzydlnej i Starej Wsi w dniu 7 listopada 2016 roku zorganizowano zawody strzeleckie z broni pneumatycznej.
Zawody zorganizowano z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości, a ich celem była popularyzacja sportów obronnych i strzelectwa sportowego, upamiętnienie kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz współzawodnictwo sportowe młodzieży. Każdy zawodnik wykonywał 10 strzałów z pozycji stojącej w kategorii dziewcząt i chłopców.
Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
1. Kategoria dziewcząt:
1. Katarzyna Kasperska SP Tymbark
2. Julia Drab SP Skrzydlna
3. Katarzyna Twaróg ZS nr 1 Stara Wieś
4. Anna Sasińska SP Skrzydlna

2. Kategoria chłopców:
1. Ignacy Kurek SP Piekiełko
2. Dawid Bubula SP Piekiełko
3. Paweł Liptak ZS nr 1 Stara Wieś
4. Karol Kapturkiewicz SP Piekiełko
5. Bałdo Tomasz SP Piekiełko
6. Eryk Moskal SP Tymbark
7. Jakub Kaim SP Skrzydlna
8. Dawid Zając SP Skrzydlna

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe których fundatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych w Warszawie oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Nagrody wręczali: dyrektor Zespołu szkół im. KEN Jolanta Dunikowska – Wszołek, dowódca tymbarskiego Strzelca insp. ZS Robert Nowak oraz Grzegorz Dziadoń, prezes UKS Tymbark, sędzia główny zawodów.
Przypomnijmy, że organizatorami turnieju strzeleckiego byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku i Uczniowski Klub Sportowy “Tymbark” w Tymbarku.

Skip to content