X Turniej strzelecki służb mundurowych

Zawody odbyły się 15 czerwca 2016 roku / środa/ na strzelnicy kulowej w Sowlinach. W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, reprezentujące daną jednostkę mundurową oraz instytucje z nimi współpracujące. Każdy zawodnik wykonał 10 ocenianych strzałów z postawy leżąc / karabin / na 50m i z postawy stojąc / pistolet / na 25m. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Punktacja drużynowa obejmowała wynik wszystkich zawodników. Przy równej ilości zdobytych punktów, tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, ten miał wyższe miejsce, kto w swoim strzelaniu miał więcej 10-ek, 9-ek, 8-ek itd. Łącznie na starcie stanęło 12 zespołów. Były to drużyny: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komisariatu Policji w Tymbarku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymbarku wraz z Zarządem i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia, Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka, Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” Nr 2007 OSW w Tymbarku, sekcji Obrony Cywilnej Urzędu Gminy w Tymbarku, LOK Limanowa, reprezentacji uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, sekcji strzeleckiej ZSTiO w Limanowej oraz Urzędu Skarbowego w Limanowej.

Organizator:
>Urząd Gminy w Tymbarku
Współorganizatorzy:
>Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku,
>Starostwo Powiatowe w Limanowej,
> LOK Limanowa,
>Jednostka Strzelecka Nr 2007 ZS „Strzelec OSW Tymbark.
>Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku

Cel:
>integracja służb mundurowych
>popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

W kategorii drużynowej zwyciężyli:
I miejsce Sekcja Obrony Cywilnej Urzędu Gminy w Tymbarku 348 pkt
II miejsce LOK Limanowa 317 pkt
III miejsce Związek Żołnierzy Wojska Polskiego 308 pkt
IV miejsce ZSTiO w Limanowej – sekcja strzelecka 303 pkt
V miejsce OSP Piekiełko 278 pkt
VI miejsce ZS im. KEN w Tymbarku – klasy wojskowe 268 pkt
VII miejsce Komenda Policji w Tymbarku 263 pkt
VIII miejsce OSP Podłopień
IX miejsce Urząd Skarbowy w Limanowej
X miejsce OSP w Tymbarku MDP
XI miejsce OSP Tymbark
XII miejsce Komenda Powiatowa PSP w Limanowej

Indywidualnie, w kategorii karabinków zwyciężyli:
I miejsce Jakub Klimek OSP Piekiełko 84pkt
II miejsce Kamil Ślliwa LOK Limanowa 79 pkt
III miejsce Maciej Banach OC UG Tymbark 79 pkt
IV miejsce Przemek Tokarz LOK Limanowa 78 pkt
V miejsce Jan Dominik ZŻWP 76 pkt
VI miejsce Grzegorz Surdziel KP Tymbark 73 pkt
VII miejsce Wojciech Struzik ZŻWP 72 pkt

Indywidualnie, w kategorii pistoletu zwyciężyli:
I miejsce Grzegorz Dziadoń ZS im. KEN w Tymbarku 83 pkt
II miejsce Magdalena Szewczyk LOK Limanowa 70 pkt
III miejsce Maria Gawron ZSTiO Limanowa 69 pkt
IV miejsce Grzegorz Kęska KP Tymbark 65 pkt
V miejsce Bogdan Kita ZŻWP 64 pkt
VI miejsce Mieczysław Kęska OC UG Tymbark 63 pkt
VII miejsce Paweł Sobczak OSP Tymbark MDP 60 pkt

Dla trzech najlepszych drużyn oraz najlepszych strzelców konkursów indywidualnych w obu kategoriach przygotowano puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, których fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy w Tymbarku oraz Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku. Amunicję, karabiny i pistolety zabezpieczył LOK Limanowa.
Nagrody wręczyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Tymbarku – Pani Jolanta Dunikowska-Wszołek, Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek oraz Inspektor Robert Nowak. Wyniki przedstawił przedstawiciel LOK’u Leszek Lach a zawody podsumował płk Jan Dominik.
Na zakończenie turnieju Zarząd OSP w Tymbarku zaprosił wszystkich uczestników zawodów na smaczną kiełbasę z grilla.

Zwycięskie drużyny wystąpiły w składach:
1. Sekcja Obrony Cywilnej Urzędu Gminy w Tymbarku:
>Robert Nowak karabin
>Stanisław Opach karabin
>Maciej Banach karabin
>Mieczysław Kęska pistolet
>Grzegorz Dziadoń pistolet

2. LOK Limanowa:
>Kamil Śliwa karabin
>Przemek Tokarz karabin
>Agnieszka Setlak karabin
>Magdalena Szewczyk pistolet
>Zuzanna Struzik pistolet

3. Związek Żołnierzy Wojska Polskiego:
>Jan Dominik karabin
>Wojciech Struzik karabin
>Leszek Lach karabin
>Bogdan Kita pistolet
>Mirosław Kowalik pistolet

Zawody przygotowali i sędziowali:
Leszek Lach – sędzia główny zawodów
płk Jan Dominik – kierownik konkurencji strzeleckich
Mirosław Kowalik – sędzia strzelań z pistoletu
Bogdan Kita – sędzia strzelań z karabinu
Robert Nowak – sędzia pomocniczy
Grzegorz Dziadoń – sędzia pomocniczy

Skip to content