Zajęcia ze strażą graniczną

Po raz kolejny na terenie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku zajęcia prowadzili Funkcjonariusze Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. Tym razem uczestniczyła w nich grupa uczniów klasy wojskowej i JS „Strzelec 2007″. Tematem zajęć były podstawy wspinaczki wysokogórskiej. Instruktorzy pokazali wiele sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego w prowadzonych akcjach w terenach górzystych , miastach i przy użyciu helikoptera. Młodzież ćwiczyła praktyczne robienie węzłów, zakładania zamków, bloków, uprzęży omawiane były techniki poruszania się po górach, oraz szkolenie z asekuracji wysokogórskiej. Nabyta wiedza będzie przez uczniów wykorzystana na pewno na obozach terenowych organizowanych już w miesiącu maju obecnego roku szkolnego.

Skip to content