Wernisaż malarstwa, rzeźby i rysunku

13 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Tymbarku miał miejsce wernisaż wystawy twórców należących do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu Terenowy Oddział w Limanowej oraz uczniów z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. Twórczość artystów Towarzystwa z Limanowej była prezentowana na wystawach m. in. w Nowym Sączu, Starym Sączu, Limanowej, Nowym Wiśniczu, Niedzicy, Mszanie Dolnej; w Tymbarku artyści goszczą po raz drugi.
Uczennice naszej szkoły: Ewa Bołoz i Żaneta Bodziony z klasy IIIb, Klaudia Cygal i Marta Piekarczyk z klasy II c, w ramach warsztatów malarstwa olejnego na płótnie przeprowadzonych przez Panią Annę Rosiek zaprezentowały swoje obrazy, natomiast Patrycja Kuziel z klasy IIa portrety wykonane ołówkiem. Na wernisaż wystawy przybyło wielu zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili artystów: Pan Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark, Pani Zofia Jeż Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark, Pani Jolanta Dunikowska Wszołek Dyrektor Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Pani Joanna Michalik Pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Pan Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark wraz z Panią Ewą Skrzekut Dyrektorem Publicznej Biblioteki w Tymbarku. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich uczestników wystawy na poczęstunek a następnie na montaż słowno – muzyczny w wykonaniu naszych uczennic: Marty Piekarczyk, Marzeny Konopki i Kasi Jakubiak z klasy IIc, Aleksandry Szaflarskiej z klasy Ic i Sabiny Pietrzyk z klasy Ia pod kierownictwem Pani Lucyny Woźniak. Młodzież zaprezentowała poezję Pani Teresy Mrugacz – wieloletniego nauczyciela języka polskiego i sztuki, członka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wystawę będzie można zwiedzać do 15 maja.

Naszym zdolnym uczennicom życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.